W dniu 2 marca 2017 roku odbyła się konferencja "Porozmawiajmy o finansach i o smogu".

Taniej jest żyć w smogu, niż z nim walczyć. Ale czy na pewno? Oddziaływanie między finansami a smogiem, nowe trendy wśród inwestorów oraz prognozy finansowe na 2017 roku – takie były główne tematy konferencji zorganizowanej przez OPOKA TFI S.A , Małopolski Oddział Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, PIB-Finanse oraz Viessmann.

 

W czwartkowe popołudnie w krakowskim iLab Plus uczestnicy konferencji mogli zaznajomić się z prognozami zachowania rynków finansowych w 2017 roku oraz zasadami działania funduszy absolutnej stopy zwrotu. Wojciech Kossuth, pełnomocnik Opoka TFI, w wyczerpujący sposób zapoznał wszystkich z ofertą firmy. Między wystąpieniami przedstawiciela TFI Opoka, gospodarz spotkania, Pan Rafał Kunaszyk, przedstawił gościom aktualne działania stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

W drugiej konferencji wystąpił Pan Marek Bednarz (dyrektor w firmie Viessmann), który próbował odpowiedzieć na pytanie „Czy smog musi być taki straszny?”. Wykazywał wyższość ogrzewania gazowego nad węglowym i węglowopodobnym, pokazał które rejony uzdrowiskowe nie powinny pobierać opłat klimatycznych z powodu silnego zanieczyszczenia powietrza. Poruszył także problem związany z wymianą pieców węglowych na gazowe.

Kończącym konferencję było wystąpienie Tomasza Załęckiego z Prywatnego Inkubatora Biznesów sp. z ograniczona odpowiedzialnością (PIB-Finanse), który przybliżył problematykę wyceny (czyli szacowania wartości) własnej firmy) własnej firmy i dywagował, czy to właśnie właściciel najlepiej zna wartość swojego biznesu. W sposób frapujący, czasami pół-żartem przedstawił różne podejścia do wyceny wartości tego samego podmiotu.

Konferencja zakończyła się wspólnym obiadem. Mamy nadzieję na kolejne wydarzenia tego typu, będą równie udane. 

konferencja finanse smog 2017